CEOI 2022, 24.-30.7.2022 Varaždin, Chorvátsko


Tento týždeň sa vo Varaždine (Chorvátsko) koná 29. ročník stredoeurópskej olympiády v informatike. Za Slovensko súťažia štyria žiaci stredných škôl z najúspešnejších riešiteľov celoštátneho kola OI. Výpravu dopĺňa ako vedúci delegácie RNDr. Rastislav Krivoš-Belluš, PhD. (PF UPJŠ). Súťaž je podporená Slovenskou informatickou spoločnosťou a Národným inštitútom vzdelávania a mládeže.
V predchádzajúcom ročníku (oficiálne konanom tiež v Chorvátsku, ale uskutočnenom iba online) získalo Slovensko dve medaily - jednu striebornú a jednu bronzovú.
Súťažné dni (viď program CEOI 2022) sú utorok (26.7.2022) a štvrtok (28.7.2022), súťažiť sa dá aj online. V pondelok prebehla praktická časť, môžete si pozrieť zadania v slovenčine.
K dispozícií sú predbežné výsledky prvého dňa (dvom súťažiacim z Maďarska a Chorvátska sa podarilo získať plný počet bodov 300), ako aj prvé fotky organizátorov CEOI 2022 na FB. Zvedavcom ponúkame aj zadania prvého dňa v slovenčine.
V stredu sa konali exkurzie do Múzea neandrtálcov v Krapine a na hrad Trakošćan.
Vo štvrtok sa koná druhý súťažný deň, podľa aktuálnych medzivýsledkov to vyzerá, že Slovensko by mohlo mať opäť dve medaily z CEOI. V druhý deň sa zatiaľ nikomu nepodarilo vyriešiť prvý z troch úloch ani na polovicu bodov (zatiaľ je maximum 40 zo 100). Boli zverejnené predbežné (neoficiálne) výsledky. Organizátori doplnili ďalšie fotky. Opäť dávame k dispozícii aj zadania druhého dňa v slovenčine.
V piatok nás čaká návšteva Terme Sveti Martin a podvečer slávnostné vyhodnotenie výsledkov. Organizátori zverejnili fotky z druhého súťažného dňa.
Slovensko získalo dve strieborné medaily, ďalší ročník bude v Nemecku.