Harmonogram na semester

Predbežný harmonogram na tento semester. Podľa aktuálnej situácie sa môže meniť.

Je možné, že niektoré témy budú prispôsobené podľa toho, či bude prebiehať dištančná alebo prezenčná forma výučby.

• 18.2. - Prvý pohľad na IoT, fyzikálne okienko
    • Pozrieme sa zľahka na svet internetu vecí a pripomenieme si učivo stredoškolskej fyziky o jednosmernom prúde a ďalších súvisiacich veciach.
  • 25.2. - Arduino - programovanie, senzory
    • Zapojíme si tlačidlá, LEDky, potenciometre, napíšeme obslužný kód v jazyku C a pozrieme sa na to, prečo je Arduino také populárne.
  • 4.3. - Arduino - sériová komunikácia
    • Prepojíme Arduino s počítačom a pomocou sériovej komunikácie budeme ovládať JPAZ korytnačku s pomocou Arduina a ostatného hardvéru.
  • 11.3. - Arduino - digitálna komunikácia
    • Vysvetlíme si princíp digitálnej komunikácie a budeme ovládať 7-segmentový displej.
  • 18.3. - Arduino - dáta zo senzorov
    • Využijeme priestor na experimentovanie s hardvérom, predovšetkým si vyskúšame rôzne digitálne senzory a pozrieme sa ako vyzerajú namerané údaje.
  • 25.3. - Aplikačné protokoly - MQTT
    • Povieme si, v čom sa protokol MQTT podobá na klasickú poštu, v čom je lepší ako HTTP(s) a demonštrujeme si komunikáciu s využitím tohto protokolu.
  • 1.4. - Node-RED
    • Využijeme nástroj trochu podobný detským programovacím prostrediam na seriózne úlohy ako je spracovanie faktúr v JSONe, dashboard s dátami zo senzorov a komunikácia s Arduinom.
  • 8.4. - Lokálne spracovanie - Raspberry PI
    • Povieme si, čo je zaujímavé na 40€ jednodoskovom počítači Raspberry PI a trochu sa povenujeme lokálnemu spracovaniu údajov zo senzorov.
  • 15.4. - AWS cloud
    • Od lokálneho prostredia sa posunieme smerom ku cloudom a predstavíme si Amazon Web Services. S využitím extra kreditu v rámci AWS Educate programu si prezrieme služby týkajúce sa predovšetkým IoT.
  • 22.4. - ŠVK (cvičenie nebude)
    • Medzi prezentovanými prácami sa nájde aj niečo zo sveta IoT.
  • 29.4. - Machine learning
    • Zosumarizujeme si základné koncepty strojového učenia a porozprávame sa o príprave dát, metódach aj evaluácii takýchto riešení.
  • niekedy v máji - exkurzia v IT firme (alebo online diskusia)
    • Zástupcovia IT firmy uvedú zaujímave komerčné ale aj hobby IoT projekty, ktoré vznikajú v Košiciach. Možnosť diskusie poodhalí ako sa na IoT svet pozerajú košickí vývojári.