Vývoj mobilných aplikácií – záverečný projekt

Do 5. apríla 10:00 pošlite mailom nasledovné:

  • zadanie projektu
  • podobné aplikácie
  • mockupy aktivít

Zadanie projektu

Názov a krátky popis aplikácie (do 100 slov – tento limit je orientačný, nemusíte to brať striktne). Vybrané zadanie bude zverejnené na tejto stránke. Ak zadanie projektu nezmeníte, pri obhajobe získate 1 bod.

Podobné aplikácie

Pošlite 3 odkazy na aplikácie, ktoré sa najviac podobajú, resp. riešia rovnaký problém ako vaša aplikácia. Ideálne ak ide o aplikácie z Google Play. Ak vytvárate aplikáciu, ktorá existuje napr. ako desktopová aplikácia ale nemá alternatívu pre Android, pošlite odkaz na tú aplikáciu (+ dve ďalšie aplikácie z obchodu). Ak vytvárate niečo veľmi unikátne, čo ešte neexistuje, pošlite odkazy na aplikácie, ktoré majú aspoň časť funkcionality spoločnú. Rovnaká aplikácia v Google Play a v App Store sa považuje za 1 odkaz. Pripojte komentár, či vaša aplikácia bude kopírovať nejakú aplikáciu úplne, s obmedzenou funkcionalitou, iným dizajnom alebo sa bude odlišovať (toto je preferovaná možnosť). Ak je to vhodné, spomeňte hlavný rozdiel medzi vašou aplikáciou a odkazovanými aplikáciami. Ak zadanie projektu dodržíte alebo zmeníte iba v malom rozsahu – teda, že 3 odkazy budú stále relevantné, získate pri obhajobe 1 bod.

Mockup

Načrtnite vzhľad dvoch aktivít akýmkoľvek spôsobom – v Android Studio, v skicári, grafickom editore, na papier alebo s využitím nejakej aplikácie na vytvaranie mockup aplikácii. Vyberte si 2 netriviálne aktivity s viacerými widgetmi. Prioritou je návrh rozloženia widgetov na obrazovke a základný dizajn. Nezabudnite ani na ActionBar, prípadne Snackbar/Toast notifikácie. Ak vo výslednej aplikácii bude viditeľné, že aktivity vychádzajú z mockup verzie, získate za každú aktivitu 1 bod, teda za obe aktivity 2 body.

Odoslanie mailu je nepovinné, avšak môžete ľahko získať body.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *